دهکده بزرگ برنامه نویسی

چگونه سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهیم؟

برای پاسخ به پرسش «چگونه سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهیم؟» باید ابتدا بدانید ، کاهش سرعت بارگذاری یک صفحه وب چه فایده ای دارد.

چگونه سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهیم؟

واقعیت این است که مردم دوست ندارند برای لود شدن یک صفحه وب زیاد منتظر بمانند. البته همین مدت زمان انتظار هم بسته به این که در مورد مردم کدام کشور حرف می زنید ، بستگی دارد. مثلا مردم ایران ، به خاطر اینکه سرعت اینترنت غالبا کم است ، می توانند حداکثر تا 30 ثانیه برای یک صفحه وب معمولی منتظر بمانند. در حالی که مردم کشور هایی مثل آمریکا ، حداکثر تا 10 ثانیه برای بارگذاری یک صفحه وب معمولی صبر می کنند. خب قطعا پس اگر یک صفحه وب بیش از 20 ثانیه برای بارگذاری طول بکشد ، می تواند تعداد زیادی از بازدیدکنندگانش را (هرچند صبور مانند ایرانی ها) از دست بدهد. همچنین جالب است بدانید که گوگل و دیگر موتور های جستجو نیز بر این نکته پافشاری می کنند. یعنی سرعت بارگذاری سایت شما را در رنکینگ خود تاثیر می دهند و این چنین است که اگر سرعت بارگذاری وبسایت شما فقط 5-6 ثانیه (البته در ایران) کمتر از بقیه باشد ، می توانید رتبه خوبی در نتایج گوگل و دیگر موتور های جستجوگر بدست آورید.

اما چند عامل تاثیر گذار بر روی سرعت بارگذاری وبسایت شما در زیر آمده است که با هم بررسی می کنیم:

1- سرعت اینترنت : که در ایران مسلما کمتر از بسیاری کشور ها است و همین موضوع باعث شده تا سطح توقع مردم نیز برای منتظر شدن کم باشد.

2- حافظه پنهان مرورگر(کش مرورگر) : این عامل در صورتی موثر است که وبسایت برای دومین بار یا چندمین بار بارگذاری شده باشد. این عامل می تواند باعث بارگذاری سریع تر اطلاعات شود.

3- بهینه سازی وبسایت : این عامل توسط برنامه نویس یا توسعه دهنده باید رعایت شود و می توان گفت موثر ترین و مهم ترین عامل است.

اما از کجا شروع کنیم؟ وبسایت های زیادی هستند که به شما در بهینه سازی سرعت بارگذاری وبسایت کمکتان می کنند. از جمله آن ها می توان به دو نمونه زیر اشاره کرد:

1- keycdn.com

در این وبسایت تنها کافی است آدرس وبسایت خود را وارد کنید و از نقاط مختلف کره زمین ، سرعت بارگذاری سایت خود را بسنجید.

چگونه سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهیم؟

2- PERFORMANCE BUDGET CALCULATOR

اما در این وبسایت ، شما آدرس سایت خود را نمی دهید بلکه تنها مشخص می کنید که می خواهید سرعت بارگذاری وبسایت شما چقدر باشد و سپس برای شما مواردی را بهینه کردن وبسایتتان تعیین می کند.

چگونه سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهیم؟

اما چند نکته برای بهینه تر سازی وبسایت شما :

1- سعی کنید از تصاویر با فرمت jpg استفاده کنید. تصاویر با فرمت png یا gif حجم بالایی دارند و در نتیجه سرعت بارگذاری کاهش می یابد.

2- سعی کنید از css های درون خطی استفاده نکنید یا کمتر استفاده کنید. این کار باعث می شود سرعت لود صفحات وب توسط مرورگر ها سریع تر شود.

3- از فایل های فلش استفاده نکنید. استفاده از این فایل ها هم بر روی سرعت بارگذاری تاثیر منفی می گذارد و هم باعث آشفتگی موتور های جستجوگر نظیر گوگل می شوند.

4- بیشتر زمان بارگذاری یک صفحه وب را ، عکس ها و مدیا نظیر فیلم ها و فلش می گیرند. اگر تصاویر را در صفحات وب بهینه سازی کنید ، مسلما باعث افزایش سرعت بارگذاری می شوید.

کلید واژه ها :بهینه سازیافزایش سرعتسئوcss های درون خطیموتور های جستجوبارگذاری تصاویرکاهش سرعتبهینه سازی وبسایتکش مرورگر
نوشته شده توسط : amindelavar  |  ارسال شده در تاریخ : 2017/03/04-19:49   |  تعداد بازدید کنندگان :17
ارسال نظر شما  (شما ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید تا بتوانید نظر دهید.)

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟    بله    خیر

اگر وقت بیشتری داری ، می تونی نظرت رو به طور کامل تری در زیر توضیح دهی :

جعبه جستجو
مقاله های اخیر
مقاله های پر بیننده
آمار سایت

 تعداد تمامی مقالات موجود : 16

 تعداد اعضای سایت : 5

 آخرین بروز رسانی سایت : 1 سال پیش

 بازدید کنندگان امروز (آی پی یکتا) : 36

 بازدید کنندگان دیروز (آی پی یکتا) : 114

 بازدید کنندگان کل (آی پی یکتا) : 5219